روغن درخت چای و زگیل های پوستی

روغن درخت چای یک روغن کاربردی ایت که از برگ درخت چای استرالیایی تهیه می شود. اگر چه ها تحقیقات علمی در مورد استفاده از روغن درخت چای برای از بین بردن زگیل های پوستی انجام نگرفته است اما گزارش ها حکایت از این دارند که این روش موثر است. افرادی که از روغن درخت چای استفاده کرده اند اظهار می کنند که این روغن باعث ضد عفونی شدن ضایعات پوستی می شوند و آن ها را از بین می برند. ضایعات پوستی دردناک هستند و باعث تغییر رنگ در آن ناحیه از پوست می شوند. ضایعات پوستی در ببین افراد معمول هستند و نیمی از مردم آن را تجربه کرده اند.  زگیل ها می توانند بی ضرر باشند اما رشد آن ها در آینده ایجاد مشکل می کند بخصوص اگر در نواحی حساس مثل پلک چشم، کشاله ران یا زیر بغل باشند. از روغن درخت چای برای از بین بردن زگیل ها و ضایعات پوستی از ۱۰۰۰ سال پیش تاکنون در استرالیا استفاده می شود. امروزه از روغن درخت چای برای درمان پای ورزشکاران، آکنه، عفونت های قارچی استفاده می شود. طبق این اثرات خوبی که روغن درخت چای بر پوست دارد پس جای تعجب نیست که از آن در محصولات آرایشی بهداشتی مثل صابون، شامپو و مرطوب کننده ها استفاده شود. می تواند روغن درخت چای را در همه جا پیدا کنید. در مورد جایگزین کردن این روش درمان بیشتر اطلاعات کسب کنید و بیاموزید که جگونه می توانید از آن در منزل استفاده کنید و ضایعات پوستی را از بین ببرید.

تاثیرات روغن درخت چای بر زگیل های پوستی

 

هنوز شواهد علمی درمورد تاثیر روغن درخت چای بر زگیل های پوستی ارائه نشده است اما تئوری و نظریه هایی وجود دارد که بر درست بودن این گفته اصرار دارد.

خاصیت ضدعفونی کنندگی

تحقیقات نشان داده اند که روغن درخت چای می تواند در درمان آکنه موثر باشد. این روغن موجب از بین بردن باکتریها و خشک شدن ضایعات می شود.  متخصصان پوست ابتدا اطراف و پایه زگیل های پوستی را تمیز می کنند و خون آن ها را تخلیه می کنند این کار باعث می شود که زگیل ها خشک شوند و از بین بروند. روغن درخت چای می تواند جایگزین این فرآیند شود. اما ممکن است که بهتر باشد یک تکه نخ دندان دور زگیل خود ببندید.

دیگر مزایای استفاده از روغن درخت چای: جلوگیری از سرایت بیماری ها

روغن درخت چای یک خاصیت مهمی که دارد این است که از انتشار بیماری هایی مثل آنفولانزا و دیگر بیماری های ویروسی جلوگیری می کند.

تقویت سیستم ایمنی

تحقیقات نشان داده اند که روغن درخت چای می تواند باعث فعالیت گلبول های سفید خون شوند. این امر موجب می شود که بدن قدرت مبارزه با عفونت ها را داشته باشد.

خاصیت ضد میکروبی

برای قرن ها از روغن درخت چای به عنوان یک ماده ضد میکروبی استفاده می کردند و امروزه تحقیقات نشان داده اند که اضافه کردن آن به صابون و شوینده ها می تواند به از بین بردن ویروس ها و باکتری ها کمک کند. همچنین می تواند از ایجاد عفونت ها جلوگیری کند.

ضد قارچ

تحقیقات نشان داده اند که روغن درخت چای در از بین بردن قارچ های عامل عفونت موثر هستند. افراد از آن معمولا برای از بین بردن قارچ پای ورزشکاران و ناخن ها استفاده می کنند. همچنین می تواند در درمان عفونت های تخمیری و بیماری های دهانی که عامل هر دو مخمر کاندیدا می باشد، کمک کند.

چگونه از روغن درخت چای برای درمان زگیل پوستی استفاده کنیم؟

 

راه های بسیاری برای استفاده وجود دارد. در ادامه چند مثال برای طریقه استفاده ارائه شده است: از محلول روغن درخت چای استفاده کنید: •    کمی از آن را روی پنبه بریزید. •    به کمک بانداژ یا پسب آن را روی زگیل قرار دهید. •    بگذارید که یک شب در همین حالت باقی بماند. •    این کار را تا زمانی که زگیل از بین برود هر شب انجام دهید. •    اگر دچار تحریک پوستی شدید آن را متوقف کنید.

ترکیب آن با سرکه

•    روغن درخت چای کاملا خالص را با سرکه سیب مخلوط کنید: •    پنبه را به سرکه سیب آغشته کنید. •    چند قطره روغن درخت چای روی پنبه آغشته به سرکه بریزید. •    پنبه را روی پوست تان قرار دهید. •    بعد از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه پوست خود را با آب و صابون بشویید. •    این کار را ۳ بار در روز تکرار کنید. •    هرگز از این ترکیب در نزدیکی چشم ها استفاده نکنید.

روغن درخت چای را رقیق کنید

روغن درخت چای ممکن است که ایجاد حساسیت پوستی شود. به جای استفاده خالص آن می توانید از روغن های کمکی مثل نارگیل و جوجوبا استفاده کنید.

روغن درخت چای و زگیل های پوستی